860679_10200681855118949_2070194230_o

V centru zájmu režisérky Veroniky Riedlbauchové stojí poetické fyzické divadlo. Absolvovala v Praze obor režie–dramaturgie na KALD DAMU, kde nyní pokračuje v doktorském studiu; a obor český jazyk, literatura – hudební výchova na PFUK. Tři roky studovala muzikologii na FFUK a dva roky fyzického herectví na Institut del Teatre v Barceloně. Ve Španělsku v letech 2008 a 2009 také hrála v řadě inscenací (Cuarenta y medio, D.I.P., Todos implicados, El manantial de Colombina).


Z jejích autorských představení a režijních prací v oblasti fyzického a tanečního divadla, k nimž v řadě případů vytvořila i choreografii či v nich hrála, jmenujme například: site specific projekt Vodu po lžičkách v kasematech a Gorlici na Vyšehradě, Camille v divadle Alfréd ve dvoře, cirkusovou přehlídku Combinat de Cirq 39 v Ateneu Popular de Nou Barris v Barceloně, v divadle Disk česko-španělský projekt Sarah Kane Očištění/Depurados a komorní operu Jiřího Hájka Slavík a růže, dále work in progress autorského projektu Plus minus Praha v divadle Archa, hru Barbory Baronové Hořké mandle v Divadle v Řeznické či happeningový projekt v ulicích Ostravy Hřbitov aut, jehož se aktivně zúčastnil sám autor, slavný španělsko-francouzský dramatik Fernando Arrabal, který se o tomto experimentu vyjádřil jako o jednom z nejlepších provedení jeho hry. Řada jejích představení byla prezentována na mezinárodních festivalech (Španělsko, Slovinsko, Itálie, Rusko, Slovensko).
V prosinci 2012 byla za předložený projekt Waiting vybrána jako mladý talent evropského cirkusu v rámci soutěže CircusNext na evropsko-brazilskou laboratoř CircusNext Bazilian Lab do Paříže. Zúčastnila se rovněž řady workshopů světových osobností v oblasti fyzického divadla, tance a nového cirkusu, jako jsou např. Daniel Gulka, Fatou Traoré, Corinne Soum, Steven Wasson ad. Vyučuje na DAMU v Praze a na Mensa gymnáziu, vede divadelní workshopy a dramaturgicky připravuje komponované pořady hudby a poezie, ve kterých rovněž recituje. Je laureátkou Mezinárodní ceny Zdeňka Fibicha v recitaci melodramu. Jako scenáristka spolupracovala s Českým rozhlasem a organizovala hudební festival Mladé pódium v Karlových Varech.