Mr. Adam Jarchovský

Adam Jarchovský je žonglér a cirkusový pedagog, spoluzakladatel dua Bratři v tricku a trenér v centru pro Nový cirkus – Cirqueon. K žonglování se dostal náhodou na základní škole a vůle a nadšení k této cirkusové disciplíně vyústilo v roce 2005 až k založení poloprofesionální žonglérské skupiny Kruhová parabola. Spolu s ní získával první zkušenosti jako performer na různých akcích u nás v i Evropě. Paralelně s aktivitou v Kruhové parabole spolupracoval s neziskovou ogranizací Můzy dětem, Ateliérem Švandova divadla, Centrem Pexeso a Kulturním centrem Zahrada, kde sbíral první pedagogiceké zkušenosti.

Zlom nastal v roce 2009 kdy Adam potkává Vaška Jelínka. Spojuje je žonglérská obsese a touha to lidem ukazovat. Pro tyto účely zakládají performerské duo Bratři v tricku a společně úspěšně vystupují a tvoří. Dalším zlomem je spojení Bratrů v tricku s renomovanou produkcí Art Prometheus. Skrze ni se Bratři stávají součástí uskupení V. O. S. A. theatre pro EXPO v čínské Shanghaji a následně se stávají stálými členy.

V roce 2010 se Adam začíná spolupracovat s CIRQUEONEM centrem pro nový circus jako lektor žonglování. V té době se začíná intenzivně zajímat o Sociální cirkus, tedy o využití cirkusového umění pro pomoc znevýhodněným skupinám. To ho vede ke studiu sociální práce na Evangelické teologické fakultě UK, které úspěšně zakončil v roce 2014.

Je jedním z průkopníků sociálního cirkusu v České republice, spoluinicioval založení česko-slovenské sítě sociálního cirkusu CIRKONET a aktivně se podílí na mezinárodních sociálně cirkusových aktivitách EDUIRCATION a dalších. Intenzivně se věnuje práci s mládeží v CIRQUEONU.